PILATES

Před 16 lety jsem propadla cvičení pilates. Nejdříve jako cvičenka a po pár dnech jsem se rozhodla stát se i lektorkou, udělala jsem si kurz pilates zaštítěný MŠMT a začala jsem okamžitě předcvičovat. Ta rychlost byla tak neuvěřitelná proto, že cvičení pilates mi přišlo do života jako dar z nebes a zároveň jako léčebný prostředek mých zad. 

V té době jsem totiž trpěla ukrutnými bolestmi bederní páteře. Nic nepomáhalo, žádné cvičení, léky, protahování. Nezabíraly už ani masáže. A právě v té době jsem se dostala do studia pilates na svou první lekci. Už tenkrát poprvé se mi hodně ulevilo a bolest na chvíli ustoupila. Druhý den jsem si šla zacvičit znovu a bolest byla zase o dost menší. Po týdnu jsem se bolestí zad zbavila. To byl pro mě takový zázrak, že jsem mu chtěla porozumět. Chtěla jsem do hloubky prozkoumat, jak cvičení pilates působí na tělo. 

Čím víc jsem cvičila a zkoušela vše na sobě, tím víc jsem chápala, jaké benefity přináší nejen tělu, ale jak náramně uvolňuje i mysl a jak léčivé toto cvičení je. 

Časem do Česka přišly i pilates reformery, po kterých jsem vždy pokukovala a toužila, protože jsem v nich viděla ještě další možný potenciál. Moc jsem si přála na nich cvičit  a když jsem si je poprvé vyzkoušela, propadla jsem kouzlu pilates podruhé. Potom už nebyla cesta zpět. Stala jsem se i lektorkou pilates reformerů a teď je ze mne nadšená lektorka pilates.

Užívám si skupinové lekce, ale ještě více tíhnu k  individuálním lekcím. Právě tam se mohu soustředit na člověka, na jeho "příběh těla" a nastavit tak lekci speciálně pro něj. Pokud vás zajímá práce s tělem a myslí, pokud se chcete cítit lépe ve svém těle, pokud chcete mít krásné štíhlé svaly, pevný střed těla a mít vzpřímené tělo, napište mi a vydáme se společně na cestu. 

Cvičím ve studiu na Břevnově.

Poznámka: všechny ceny za mé služby jsou eticky stanoveny a vytestovány pomocí kineziologie.