BÝT SPOKOJENÝ

14.06.2021

Být spokojený v životě, to je nejspíš cílem každého z nás. Pokud se tak neděje, je na čase něco ve svém životě změnit. Chování, jednání, způsob mluvy, to, jak přemýšlíte... Váš spokojený život ale ovlivňuje i to, zda jste bojovníci nebo všechno vzdáváte hned při první překážce. Tvůrci svého života jsme totiž hlavně my sami. A my sami můžeme ovlivnit i to, co se nám v životě děje. Nejsme totiž pouhými oběťmi okolností, jsme tvůrci. To si zapamatujte v prvé řadě.

 Štěstí ale závisí například i na tom, jak moc o něj zabojujeme. Ano, štěstí k nám může přijít i samo, ale obvykle pro něj musíme něco udělat, vzít za svůj život zodpovědnost a dokončovat to, co jsme si předsevzali nebo co jsme začali a dotáhnout věci až do konce. Strach nás může ochromovat, ale neměl by nás zastavit. Je potřeba pro svůj vysněný život občas i zariskovat, zkusit něco nového, odejít z místa, kde nám to už nevyhovuje, přestat mluvit s lidmi, kteří nám ubližují a v neposlední řadě je potřeba věřit ve svou intuici a v dobré konce. Možná kvůli svému štěstí budete muset vyrazit na druhý konec světa, nechat se vést nepochopitelnými náhodami, synchronicitou a vnitřním hlasem.

 Nepodceňujte ani pozitivní myšlení, protože v každé situaci se dá najít i něco dobrého. Nemluvím o růžových brýlích, ale o tom, jak se na situaci můžete dívat. Pokud zrovna nemáte práci, máte více času pro sebe a hledání toho, co by vás opravdu bavilo. Pokud se tísníte v malém bytě, může být pozitivní to, že dobře zvažujete, co si do něj pořídíte a naučíte se lépe zacházet s prostorem. Zkrátka vždy se zkuste podívat na věci i jiným úhlem pohledu. Nemusí vás to hned rovnou uklidnit, ale minimálně se více neutápíte v nastalých potížích a nezabředáváte do nich hlouběji, než je zdrávo.

A když už nic jiného nezabere, udělejte si radost něčím, co máte rádi. Někdo zvolí odpočinek, jiný sport nebo dobrou večeři. Dělat si radost není vůbec malicherná věc. Když totiž sami sobě uděláte radost i zdánlivou maličkostí, váš život se mnohonásobně zlepší už jen tímto malým krokem. Mějte ale na paměti, že nejsilnějším zdrojem štěstí a spokojeného života jsou pevné a kvalitní vztahy.